FB Service Manager

Η θέση αναφέρεται στον Γενικό Διευθυντή Ξενοδοχειακής Λειτουργίας.

Περιγραφή Θέσης

  • Συμμετοχή στην κατάρτιση του προϋπολογισμού των επισιτιστικών τμημάτων σε συνεργασία με τους διευθυντές των αρμόδιων τμημάτων.
  • Συμβολή στην ανάπτυξη της στρατηγικής διαχείρισης των εστιατορίων μέσα από την επένδυση σε καινοτόμες ιδέες και νέες ξενοδοχειακές πρακτικές που να ανταποκρίνονται στις σύγχρονες τουριστικές ανάγκες.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος της σωστής λειτουργίας των επισιτιστικών τμημάτων των ξενοδοχείων.
  • Συμμετοχή στην σύνταξη μενού & καταλόγων όλων των επισιτιστικών τμημάτων και γνώση κοστολόγησης.
  • Συντονισμός και επίβλεψη Συνεδρίων & Εκδηλώσεων
  • Διασφάλιση της εφαρμογής των ποιοτικών προδιαγραφών της εταιρείας
  • Διασφάλιση των περιθωρίων κέρδους και διατήρηση του κόστους σύμφωνα με τα προκαθορισμένα όρια μέσω ενός αποτελεσματικού συστήματος ελέγχου.
  • Διοίκηση και παρακίνηση του ανθρώπινου δυναμικού με σκοπό την γενικότερη διευθέτηση των στόχων της εταιρείας.
  • Ενεργή συμμετοχή στην προσέλκυση και επιλογή κατάλληλων στελεχών για τα τμήματα των εστιατορίων.

Προφίλ ιδανικού υποψηφίου

  • Απόφοιτος Ανώτατης σχολής Διοίκησης Τουριστικών Επιχειρήσεων Ελλάδος ή εξωτερικού (Επιθυμητός Μεταπτυχιακός Τίτλος).
  • Τουλάχιστον 5ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στον ξενοδοχειακό τομέα.
  • Γνώση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας (ISO)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών. Επιθυμητή η άριστη γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.
  • Άριστες Ικανότητες Οργάνωσης Διοίκησης και Επικοινωνίας.

Οι ενδιαφερόμενοι που συγκεντρώνουν τα ανωτέρω προσόντα,
παρακαλούμε όπως αποστείλουν το αναλυτικό βιογραφικό τους σημείωμα ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο και
αναγράφοντας τον κωδικό θέσης (SERVMGR) στο αντίστοιχο πεδίο.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας να εργαστείτε στο Porto Carras Grand Resort.
Παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα χρησιμοποιώντας τη φόρμα που ακολουθεί.

    Αποδεκτοί τύποι αρχείου: .pdf, .txt, .doc, .docx, .odt - Μέγιστο μέγεθος αρχείου: 1MB